Obchody Święta Narodowego 3 Maja w naszej szkole

28 kwietnia odbyła się uroczysta akademia z okazji 232 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Majowa konstytucja była pierwszą w Europie i drugą na świecie, nowoczesną ustawą regulującą życie społeczeństwa. Dawała naszemu osłabionemu państwu szansę na jego wzmocnienie i przeprowadzenie potrzebnych reform. Ze względu na jej ważność co roku świętujemy jej uchwalenie.
W bardzo przystępnej formule uczniowie klasy ósmych przypomnieli swoim młodszym koleżankom i kolegom najważniejsze fakty dotyczące konstytucji i jej twórców.
Akademię uświetnił śpiew szkolnego chóru prowadzonego przez p. Agnieszkę Sobczyk.

W tym roku każda klasa naszej szkoły wzięła aktywny udział w świętowaniu 3 Maja, przygotowując własnoręcznie wykonany element puzzli, przedstawiający piękno naszej Ojczyzny. Kolaż z klasowych puzzli pt. „Nasza cudna Polska” został zaprezentowany na szkolnej wystawie.

K.Kolka

Obchody Święta Narodowego 3 Maja w naszej szkole
Skip to content