Przez wieki jako Kaszubi nie mieliśmy możliwości rozwoju swego piśmiennictwa. Apogeum tej przykrej sytuacji nastąpiło w XX w., kiedy to byliśmy systemowo i masowo dyskryminowani ze względu na swoje pochodzenie. Kaszubskie dzieci były w szkołach bite, wyśmiewane i poniewierane za
Rekord z poprzedniego roku pobity! Szkolne eliminacje konkursu Méster Bëlnégò Czëtaniô.















