Wyprawka dla dzieci z oddziałów przedszkolnych



W dniach 2-18 czerwca w Szkole Podstawowej w Bojanie odbyły się wybory na patrona szkoły. W głosowaniu brali udział uczniowie, rodzice oraz pracownicy szkoły. Głosy oddawano na jednego spośród sześciu kandydatów wyłonionych podczas głosowania dot. propozycji na kandydata patrona szkoły. Kandydatami wyłonionymi

W dniu 24.06.2025r. dla klas 1-4 odbyły się warsztaty edukacyjne z udziałem pracowników służb celno-skarbowych, które miały na celu przybliżenie dzieciom i młodzieży specyfiki pracy funkcjonariuszy oraz promowanie bezpieczeństwa i odpowiedzialnych postaw obywatelskich. Program warsztatów był niezwykle bogaty i różnorodny.

W poniedziałek, 23 czerwca uczniowie klas 2c i 2d wraz z opiekunami wybrali się na pełną atrakcji wycieczkę do Czarogrodów. Pogoda dopisała – było ciepło i słonecznie, co sprzyjało zabawie na świeżym powietrzu. Na dzieci czekało mnóstwo różnorodnych atrakcji: kolorowe

W związku ze zbliżającymi się wakacjami, wśród uczniów edukacji wczesnoszkolnej zostały przeprowadzone lekcje języka angielskiego w letnim klimacie. Zamieniliśmy podręczniki na koło fortuny, gry multimedialne, angielską wersję familiady i poszukiwanie skarbów na szkolnym patio.

Miniony rok szkolny obfitował w wydarzenia sportowe. Uczniowie z Bojana rywalizowali w zawodach z cyklu Igrzyska Dzieci oraz Igrzyska Młodzieży na poziomie szkolnym, gminnym, powiatowym a nawet wojewódzkim i krajowym. W rywalizacji Igrzysk Dzieci nasza szkoła zwyciężyła w ogólnej klasyfikacji

Wakacje już tuż, tuż. Ostatni szkolny wyjazd w ramach innowacji Aktywności dla radości odbył się 18 czerwca. Spędziliśmy miło i aktywnie dzień na gdyńskiej plaży. Dzięki współpracy z Radą Rodziców mogliśmy rozwiesić siatkę oraz rozłożyć linie do siatkówki plażowej. Pogoda

W ramach cyklu zajęć edukacji polonistycznej i społecznej uczniowie klasy IId uczestniczyli w serii praktycznych lekcji poświęconych tradycyjnej korespondencji. Zajęcia miały na celu rozwijanie umiejętności pisania krótkich wypowiedzi użytkowych, poprawnego adresowania kopert oraz zapoznanie dzieci z drogą, jaką pokonuje przesyłka

W ostatnich dniach uczniowie klas I–III naszej szkoły wzięli udział w wyjątkowym wydarzeniu edukacyjnym poświęconym bezpieczeństwu w kontaktach z energią elektryczną. Zajęcia poprowadzili wykwalifikowani edukatorzy z firmy ENERGA-OPERATOR w ramach ogólnopolskiego programu „Bezpieczna Kraina”. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, czym


W ramach projektu “Trzymaj formę” klasa 4a zorganizowała piknik międzyklasowy. Zadaniem uczniów było przygotowanie koszyków owocowych i warzywnych w określonych kolorach między innymi czerwonym, żółtym, pomarańczowym, zielonym. Uczniowie opracowali również ciekawe notatki na temat zawartych w owocach i warzywach barwników,

Klasa 5c oraz 5a dla swoich rówieśników zorganizowały wykład z Panią dr n.med. Sylwią Stróżyk, dietetykiem klinicznym : “Mądrze jem, lepiej się uczę – jak jedzenie wpływa na ciało i mózg? “. Uczniowie dowiedzieli się ile cukru zawierają ich ulubione

W ramach projektu “Trzymaj formę” klasa 4a przygotowała prezentację multimedialną oraz ulotki dla uczniów klas 4 – 8 na temat zagrożeń współczesnego świata. Uczniowie skoncentrowali się na problemie otyłości, a także nadużywania internetu przez młodzież. Klasa 5c wsparła inicjatywę przygotowując

10 czerwca odbyły się ostatnie zajęcia na basenie w tym roku szkolnym. Na początku lekcji uczniowie przypomnieli sobie zasady bezpiecznej zabawy nad wodą, ze szczególnym uwzględnieniem letnich miesięcy. Po krótkiej pogadance przyszedł czas na radosne harce i zabawy w wodzie.

W poniedziałkowy poranek uczniowie klasy IId przynieśli do sali lekcyjnej piękne okazy polnych roślin. Zebrali je wspólnie z rodzicami podczas spacerów po łąkach i polach, a następnie starannie wysuszyli. Było to wprowadzenie do zajęć przyrodniczych, podczas których dzieci tworzyły własne