Nasze spotkania online rozpoczęliśmy od rozmowy z Panią psycholog, która odbyła się 21 maja. Podejmowaliśmy tematy, które w obecnych czasach dotykają każdego. Mówiliśmy o tym jakie są pozytywne skutki nie ruszania się z domu i jak zaakceptować aktualną sytuację. Dzięki konwersacji z Panią psycholog zrozumieliśmy, że nawet najgorsza okoliczność może nas wiele nauczyć i jest potrzebna aby stać się bardziej wytrwałym i cierpliwym w dążeniu do celu.

Następnie rozpoczęliśmy internetowe spotkania ze szkołami. Jako pierwsza było 9 Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku. Uczniowie wraz z nauczycielem informatyki przedstawili nam ofertę klas, która jest niezwykle szeroka, dzięki temu każdy znajdzie tam profil, który go interesuje. W dodatku w szkole jak mówią uczniowie panuje niesamowita atmosfera. Każdy może być kim tylko ze chce, bez względu na opinię innych.

Technikum w Przodkowie. Spotkanie odbyło się 28 maja. Zostały nam przedstawione rozmaite kierunki m.in : Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych, Technik Informatyk i wiele, wiele innych. Po tej szkole można od razu pracować w zawodzie, tak jak po każdym innym technikum lub szkole branżowej.

Ostatnim spotkaniem z cyklu rozmów online z trójmiejskimi szkołami średnimi była rozmowa z Panią Wicedyrektor. Opiekunem samorządu szkolnego oraz trójką uczniów z XVII Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni, która odbyła się 04.06. Podczas rozmowy dowiedzieliśmy się o profilach jakie proponuje szkoła, zajęciach pozalekcyjnych, działaniem w samorządzie i atmosferze, która panuje w szkole.

Ostatnim spotkaniem online była rozmowa z Panem Arturem Negri: coachem, mentorem i Wykładowcą Uniwersyteckim w zakresie komunikacji i etyki. Spotkanie odbyło się 15.06, dzień przed egzaminami ósmoklasisty. Rozmowa była na temat perspektyw i tego, że czasem warto pomyśleć inaczej niż chce tego nasz mózg. Dzięki temu spotkaniu mięliśmy okazję dowiedzieć się, że czasem warto zmienić nastawienie i swoje poglądy wobec tego co widzimy. Konwersacja była idealną odskocznią od nauki i myślę, że sprawiła, że wielu z nas zrozumiało rzeczy o których dotąd nawet nie wiedzieliśmy.

Ola Mańka