GwiazdkiŚwięta zbliżają się wielkimi krokami. Nasi uczniowie i ich rodzice mogli poczuć magię prawdziwych świąt uczestnicząc w tegorocznym kiermaszu, który odbył się 5 grudnia 2019 r. Kiermasz organizowany w szkole stał się naszą tradycją. Jest to okazja do zatrzymania się w przedświątecznej krzątaninie i spędzenia kilka miłych chwil w pięknym otoczeniu przy muzyce i śpiewie naszych uczniów.

Wszystko zaczęło się od uroczystego powitania gości przez panią dyrektor Danutę Hefta. Dla odwiedzających przygotowano mnóstwo atrakcji,  tj. fotobudka, warsztaty gdzie można było stworzyć własną bombkę, przyozdobić pierniki, a także zrobić pamiątkowe zdjęcie z mikołajem. Na stoiskach urzekły swym pięknem i oryginalnością ozdoby bożonarodzeniowe poszczególnych klas. Można było kupić ozdoby wykonane przez uczniów z klas I – VIII oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych. Były przepiękne stroiki, bombki, mikołaje, choinki, itp. własnoręcznie wykonane świąteczne cuda. Na stoiskach znalazły się także pachnące  i pięknie ozdobione pierniki oraz ciasta.

Można było również posmakować szkolnego barszczu i racuchów przygotowanych przez panie z naszej szkolnej kuchni. Poza tym dodatkową atrakcją była degustacja pierogów z firmy „Ula” oraz kanapek i przekąsek owocowo-warzywnych przygotowanych przez restaurację K2 z Borzechowa.  Jak co roku największa kolejka ustawiała się po gofry.

Był to dla uczniów i ich rodziców oraz nauczycieli dzień szczególny. Właśnie wtedy po raz pierwszy rozbrzmiały kolędy, pastorałki i inne świąteczne piosenki w wykonaniu dzieci. Podczas kiermaszu zostały wręczone nagrody zwycięzcom szkolnego konkursu na „Stroik bożonarodzeniowy”. Czwartkowe popołudnie było zatem prawdziwą ucztą dla ucha i ciała. Kiermasz upłynął w przedświątecznej, miłej atmosferze.

Dziękujemy uczniom, nauczycielom oraz rodzicom za zaangażowanie przy organizacji tegorocznego kiermaszu.

Justyna Daleka