21 listopada 2019 roku klasa VIIIB  wzięła udział w spotkaniu z Joanną Perchaluk – kierownikiem wyprawy i meteorologiem w Polskiej Stacji Polarnej Hornsund. Lekcja odbyła się za pośrednictwem aplikacji Skype, dzięki czemu nasz gość był z nami w szkole, a jednocześnie nie opuścił Spitsbergenu.

Pani Joanna opowiedziała nam na czym polega praca na stacji badawczej, kto tam pracuje i jak zmieniają się warunki w zależności od pory roku. Zobaczyliśmy zdjęcia dokumentujące wyprawę oraz zapierający dech film przedstawiający zorzę polarną. Więcej szczegółów nie zdradzimy, bo nie chcemy psuć zabawy innym klasom, które mogą zainteresować się tematem i również zaprosić na lekcję tak niecodziennego gościa. Jest to naprawdę ciekawe doświadczenie i już mamy w planach kolejną lekcję z użyciem Skype’a.

Pani Joanna zaprosiła uczniów na webinaria, z których pierwsze jest już w tym tygodniu https://edu-arctic.pl/index.php/webinaria/  wszystkie są bezpłatne, więc warto skorzystać.

Osoby zainteresowane pracą w tak odległym zakątku świata zachęcam do obejrzenia tego materiału i aplikowania w kolejnych latach https://www.polsatnews.pl/wideo/polska-stacja-polarna-szuka-chetnych-do-pracy-zjawiskowe-noce-polarne-i-towarzystwo-niedzwiedzi-w-pakiecie_6760332/?ref=wyszukiwarka

Katarzyna Czerniejewska