Tegoroczna edycja szkolnego pokazu talentów – Mam Talent, odbyła się 17 czerwca 2019 r. i pokazała naszym uczniom, że talenty mogą być różne. To nie tylko śpiew jak uważają uczniowie.

W tym roku udało się nam zgromadzić zarówno tych młodszych jak i tych nieco starszych uczniów naszej szkoły, którzy mieli ochotę i odwagę zaprezentować się przed swoimi rówieśnikami.

Dekorację do pokazu stanowiły prace plastyczne przygotowane przez naszą utalentowaną uczennicę – Amelię Kiszkiel- Makiewicz z klasy VII b  i fantastyczne fotografie naszego tegorocznego absolwenta Jędrzeja Mjera z klasy III c gimnazjum.A kto zaprezentował się na scenie? Między innymi Maję Skiba z klasy IV b, która zaprezentowała przepiękny układ taneczny. Pod czujnym okiem pani Hanny Foreiter do pokazu przygotowywały się również dziewczęta z grupy tanecznej, która w XII Turnieju Formacji Tanecznych, zajęła III miejsce.

Dziewczęta z klasy III a – Julia Zamojska, Maja Cybulska i Maja Hebel, zaśpiewały piosenkę „Góry do góry”, a Gabriela Adamczyk, uczennica klasy VI b zaprezentowała piosenkę „Impossible” akompaniując na pianinie.

Na scenie zaprezentowały się również dwie skrzypaczki, nasza wschodząca gwiazdeczka – Milena Paszke, uczennica klasy II c i jej doświadczona koleżanka, uhonorowana wieloma nagrodami- Zoja Syguda, uczennica klasy III b.

W wakacyjny klimat wprowadziła nas uczennica klasy IV b, Tatiana Pobłocka, w której wykonaniu usłyszeliśmy dwa utwory zagrane na flecie. Tomasz Czerniejewski, uczeń klasy IV b, przygotował wiązankę utworów na gitarę, którą zaprezentował przed publicznością.

Tymoteusz Migdalski, uczeń klasy Va oczarował swoich rówieśników wykonaniem piosenki „Just beat it”. Nie tylko śpiewał, ale również tańczył, niemalże jak król popu, Michael Jackson, którego piosenkę prezentował.

Pola Wizimirska (uczennica klasy IIIb), Lena Klimczyk (uczennica klasy VIII a) oraz Nikodem Rospondek zaprezentowali zgromadzonej publiczności piosenki, którymi wyśpiewali miejsca na podium w konkursach powiatowych i wojewódzkich.

Nie tylko muzyką nasz pokaz talentów stał, uczennica klasy I c, Antonina Stępień wyrecytowała wiersz Juliana Tuwima „Lokomotywa”, który sprawił, że myślami ucielkaliśmy do wakacji, a Paweł Warlikowski, uczeń klasy III a, pokazał, że nie taki język angielski jak go malują i zaprezentował wiersz „My Next Door Neighbour is a Witch”.

Tegoroczny pokaz talentów już za nami, kolejny za rok, kto wie czym zaskoczą nas nasi uczniowie w przyszłym roku. Jak pisała Maria Skłodowska- Curie „Musimy mieć wytrwałość i ponad wszystko wiarę w siebie. Musimy być pewni, że mamy do czegoś talent”, bo przecież to prawda. Każdy z nas ma jakiś talent, wystarczy wsłuchać się w siebie by go odnaleźć, a potem ciężko pracować nad tym, by go oszlifować. Pamiętajmy, że tylko my jesteśmy odpowiedzialni za talent, który został nam powierzony, dlatego mam nadzieję, że w przyszłym roku na naszym szkolnym pokazie zaprezentuje się jeszcze więcej młodych artystów.

Gratulujemy udanych występów ! I czekamy na kolejne !

no images were found

Danuta Mostrąg