W minionych miesiącach uczniowie Szkoły Podstawowej w Bojanie odnieśli kilka znaczących sukcesów na szczeblu gminnym, wojewódzkim, a nawet ogólnopolskim.

Największym tegorocznym sportowym sukcesem było zdobycie II miejsca na Mistrzostwach Polski w biegach przełajowych przez uczennicę klasy piątej- Paulinę Urban. Zawody odbywały się w Kamionie, koło Sochaczewa.  Paulina zakwalifikowała się tam dzięki wygraniu zawodów wojewódzkich w swojej kategorii wiekowej. Na tych samych zawodach koleżanka Pauliny, Róża Rynkiewicz była trzecia.

Nie były to jedyne biegowe sukcesy minionej wiosny. Na zawodach powiatowych w drużynowych biegach przełajowych dziewczynki z rocznika 2006-2009 zajęły drugie miejsce, zaś ich koledzy zwyciężyli w tych zawodach, a tydzień później zajęli VI miejsce na zawodach wojewódzkich w Człuchowie.

Mocną stroną naszych uczniów są również gry zespołowe. Dziewczynki i chłopcy zwyciężali w tym roku w większości gier zespołowych w Mistrzostwach Gminy Szemud. Byli najlepsi w piłkę ręczną, koszykową, piłkę nożną. Ponadto dziewczynki zajęły II miejsce w Mistrzostwach Powiatu Wejherowskiego w mini koszykówce, mini piłce ręcznej i mini piłce nożnej. Chłopcy w mini piłkę ręczną uplasowali się ,,oczko’’ niżej.

W Klasyfikacji szkół w województwie pomorskim nasza szkoła zajmuje wysokie drugie miejsce i mamy nadzieję podtrzymać wysoką formę do końca roku szkolnego.

Karol Mastalerz