W dniu 26.02.2019 r. uczniowie naszej szkoły, mieli okazję zmierzyć się z siłą i czarem poezji. Szkolny Konkurs Recytatorskim przyciągnął do biblioteki uczniów reprezentantów klas I-III oraz nauczycieli.
Szesnastu recytatorów wzięło udział Szkolnym Konkursie Recytatorskim. Najlepsi mają reprezentować szkołę w Gminnym Konkursie Recytatorskim, organizowanym przez Bibliotekę Publiczną w Szemudzie. Komisję zachwyciły niezwykłe deklamacje
i oryginalne, niepowtarzalne teksty. Wybór wiersza dostosowany do wieku, wyglądu i osobowości recytatora – często decyduje o sukcesie. Uważamy, że dla wielu uczestników już sam udział w takim przeglądzie jest dużym wyróżnieniem.
W każdej klasie w styczniu, bądź lutym wychowawcy, przeprowadzili konkursy klasowe, by wyłonić najznakomitszych recytatorów, którzy przechodzą do etapu szkolnego. Cały pomysł ma na celu rozbudzanie miłości do czytania poezji. Konkurs uczy zdrowej rywalizacji oraz uwrażliwia na piękno słowa. Uczniowie sięgają do znanych nam już wierszy jak również potrafią zaskoczyć nowinkami. Doskonalą swój warsztat mowy.
Warto pielęgnować tę tradycję, bo taki konkurs dostarcza wielu emocji i niezwykłych wzruszeń, zarówno uczniom, jak i ich opiekunom.
Wystąpienie przed publicznością przełamuje stres, dostarcza pozytywnej energii i dowartościowuje uczestnika, a słuchaczom oferuje miło spędzony czas z literaturą.
Po prezentacji wszystkich utworów, jury wyłoniło zwycięzców i wręczyło dyplomy.

Zwycięzcami zostali:
I miejsce Antonina Stępień Ic
II miejsce Amelia Mroczkowska IIc
III miejsce Piotr Kawiecki IIc

W poezji śpiewanej:
I miejsce Zoja Syguda IIIb
II miejsce Maja Hebel IIIb

GRATULUJEMY !!!

J. Slas, N.Pobłocka