02W  styczniu i lutym braliśmy udział w kilku zawodach powiatowych/wojewódzkich Igrzysk Dzieci.

  • W pierwszych tegorocznych zawodach – w pływaniu, nasi uczniowie uplasowali się na 4 miejscu w Mistrzostwach Powiatu Wejherowskiego.
  • Kolejną dyscypliną były dwa ognie usportowione. Dziewczęta z roczników 2008/2009 zajęły VI miejsce na zawodach powiatowych, zaś chłopcy odnieśli zwycięstwo w tych samych zawodach i zdobyli III miejsce w półfinałach wojewódzkich.
  • Piłka ręczna-to kolejna dyscyplina, w której nasi uczniowie z roczników 2006-2009 odnoszą sukcesy. Dziewczęta zakończyły zawody powiatowe na II miejscu, chłopcy zaś o ,,oczko’’ niżej.
  • Nowością w rywalizacji sportowej naszej szkoły, był start uczniów w narciarstwie biegowym. Aby się tam dobrze zaprezentować odbyliśmy trening narciarstwa biegowego z instruktorem Damianem Mrożkiem z ,,Hydrostacji’’. Zawody miały rangę Mistrzostw Województwa, zebraliśmy tam sporo doświadczenia, które na pewno wykorzystamy w przyszłości.

Przed nami ostatnia część sezonu w sporcie szkolnym, będą to głównie konkurencje lekkoatletyczne. Będziemy się starać, aby utrzymać prowadzenie w wojewódzkiej klasyfikacji szkół igrzysk dzieci. Dziękujemy Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Bojanie – Pani Danucie Hefta i Panu Tomaszowi Steinowi za wsparcie przy wyjazdach sportowych. Podziękowania składamy również dla Rady Sołeckiej i pana sołtysa Kazimierza Mach oraz UKS Dragon Bojano za 3 komplety strojów sportowych, w których reprezentujemy naszą gminę na zawodach międzyszkolnych.

Karol Mastalerz01