aniołW dniu 21 stycznia 2019 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w IX Wojewódzkim Konkursie Kolęd i Pastorałek „Niosę Ci kolędę”. Konkurs współorganizowany jest z Parafią Archikatedralną w Gdańsku-Oliwie i jest objęty patronatem Pomorskiego Kuratora Oświaty, a uczniowie występują w trzech kategoriach wiekowych (klasy 0-II, III-V oraz VI-VIII) oraz w dwóch kategoriach językowych- polskiej i angielskiej.

W skład jury, które oceniało występy uczniów wchodzili:

Przewodnicząca: p. Teresa Trynkler (nauczycielka muzyki z Ogniska Muzycznego w Gdańsku – Oliwie)

Członek Komisji: p. Błażej Musiałczyk (organista z Katedry Oliwskiej)

Członek Komisji: p. Patrycja Miszewska (nauczycielka j. angielskiego).

Nasi uczniowie zostali docenieni w konkursie i udało im się stanąć na podium w kilku kategoriach wiekowych.

W kategorii kolęda polska Jagoda Matwiejczyk, uczennica klasy Ic, z pastorałką „Bosy Pastuszek”, zajęła III miejsce w przedziale wiekowym 0-II.  Uczennica klasy III b Maja Hebel, w tej samej kategorii językowej wyśpiewała  III miejsce pastorałką „Na pasterkę jadą”, a Gabriela Adamczyk, uczennica klasy VI b zajęła również III miejsce z piosenką „Mario czy Ty wiesz?”.

W kategorii kolęda w języku angielskim Zoja Syguda wyśpiewała I miejsce piosenką „Where are you Christmas”, a Marta Łańcucka, uczennica klasy IV c otrzymała wyróżnienie za piosenkę „When Christmas comes to town”. Magdalena Polaszek, uczennica klasy VIIIb zajęła II miejsce, które wyśpiewała sobie piosenką „Let it snow”.

Laureatom gratulujemy, a wszystkich, którzy chcieliby posłuchać jak śpiewają zapraszamy na koncert laureatów, który odbędzie się dnia 27 stycznia w kościele świętego Jakuba w Gdańsku Oliwie po mszy świętej o godzinie 10.30.

Danuta Mostrąg