USAPierwsze koty za płoty. Nasze III klasy gimnazjalne w dniu dzisiejszym wzięły udział w pierwszym spotkaniu z uczniami zza oceanu z katolickiej szkoły im. Jana Pawła II w Lecanto (Floryda) w Stanach Zjednoczonych. Dzięki temu, że nasza pracowania wyposażona jest w odpowiedni sprzęt i oprogramowanie nasi uczniowie mogli porozmawiać ze swoimi rówieśnikami ze Stanów Zjednoczonych.

To dopiero początek naszej współpracy ze szkołą w Lecanto, którą podjęliśmy w listopadzie bieżącego roku. Jeden z nauczycieli uczących w tej szkole – pan Maciej Mierzwinski jest Polakiem, który ma sentyment do Polski i wyszedł z propozycją współpracy, na którą z przyjemnością przystaliśmy. Najpierw było przygotowanie i sprawdzanie sprzętu, potem próbne łączenie się, aby sprawdzić czy wszystko zadziała tak jak powinno, a dzisiaj nasi uczniowie mogli w praktyce sprawdzić swoje umiejętności językowe. I jak było? Na pewno inaczej nasze dzisiejsze zajęcia języka angielskiego miały zupełnie inny wymiar, a zmęczenie po pisanych egzaminach gdzieś bezpowrotnie umknęło, choć trema dopadła zarówno naszych uczniów jak i ich rówieśników zza oceanu, ale przecież to dopiero początek, nasze kolejne „spotkanie” na pewno będzie jeszcze ciekawsze i trema zapewne zniknie bezpowrotnie.

Przed nami kolejne zajęcia, do których będziemy starali się włączać kolejne klasy choć nie będzie to proste bowiem różnica czasowa wynosi 6 godzin co oznacza, że kiedy nasi uczniowie kończą zajęcia, uczniowie w Stanach Zjednoczonych dopiero je zaczynają. Ale jak mawiają – Dla chcącego nie ma nic trudnego, a my chcemy podtrzymać tę sympatycznie zapowiadającą się współpracę. A jutro kolejna klasa, tym razem 7a, zamierza poznać kolejną grupę uczniów z zaprzyjaźnionej szkoły.

List intencyjny - SJPII Intent of cooperation.pdf (42 pobrania)  ikona_pdf

Paulina Bogusz- Tessmar i Danuta Mostrąg