09 listopada 2017 r. obchodziliśmy w szkole Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji klasa 6a wraz z wychowawcą przygotowała dla uczniów całej szkoły krótkie przedstawienie.

Apel upamiętniający rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęty został hymnem narodowym, zaśpiewanym przez wszystkich uczestników apelu. Następnie w części artystycznej młodzi aktorzy zapoznali widzów z wybranymi faktami historycznymi, które przyczyniły się do rozbiorów naszego kraju, a także z tymi, które pomogły nam odzyskać wolność.  W przedstawieniu pojawiły się takie postaci jak: Stanisław Szczęsny Potocki, władczyni Rosji Katarzyna Wielka, Tadeusz Kościuszko, uczestnicy powstania listopadowego oraz styczniowego, a także Józef Piłsudski. Spektakl zakończył się występem dziewczęcego chórku, który zaśpiewał pieśń patriotyczną, pt. „My pierwsza brygada”. Młodzież szkolna z zainteresowaniem i w skupieniu obejrzała tę szczególną lekcję historii.

Na koniec pani dyrektor Danuta Hefta dziękując twórcom patriotycznego przedstawienia, podkreśliła jego wartość wychowawczą i artystyczną.