żyrafaDnia 5 października 2017 roku odbyła się pierwsza w tym roku szkolnym, klasowa wycieczka do ZOO uczniów z klasy Ib oraz Ic wraz z wychowawczyniami i opiekunami. Jej głównym celem było uczestnictwo w zajęciach dydaktycznych. Tematem lekcji były „Ptaki”. Wysłuchaliśmy wielu ciekawych opowieści o życiu tychże zwierząt. Poznaliśmy ich gatunki, dowiedzieliśmy się z czego zbudowane jest ich ciało i czym jest pokryte,  w jaki sposób się rozmnażają, czym się różnią, itp.

Po wyjściu z zajęć ruszyliśmy w kierunku pawilonu, w którym żyły węże, krokodyle, żaby, papugi i inne zwierzaki. Uczniom szczególnie podobały się olbrzymie słonie, wysokie żyrafy i niebezpieczne lwy. Największe jednak wrażenie na dzieciach zrobiły foki, które ze względu na czyszczenie basenu, a co za tym idzie braku w nim wody, pokazały się nam w całej okazałości, co często bywa utrudnione dla zwiedzających.

Niestety wszystko co piękne szybko się kończy – musieliśmy wracać do domu. Uważamy, że wycieczka pomimo deszczowej pogody wypadła fantastycznie. Ogród zoologiczny jest uroczym miejscem do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu jak i skarbnicą wiedzy przyrodniczej całego świata.

B. Matuszewska