Jak nie pisać wierszy,
jakże nie płonąć w podzięce.

Za dar najpiękniejszy, za SERCE.

kwiatyW piątek, 13 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji Samorząd Uczniowski oraz uczniowie klas V, a także  klas gimnazjalnych  przygotowali krótki program artystyczny z humorystyczną scenką „Duża Przerwa” opowiadającą  z przymrużeniem oka o zmaganiach nauczycieli ze szkolną codziennością. Nie obyło się również bez piosenek śpiewanych pod adresem naszych nauczycieli i wierszy , które uświetniły naszą szkolną uroczystość, a Gabriela Adamczyk-  uczennica klasy V b na tę okazję przygotowała napisaną przez siebie piosenkę pt. „Nasza szkoła”. Wszystko to, aby podziękować pracownikom szkoły za trud, który wkładają w wychowanie, nauczanie i opiekę nad uczniami.

Oprócz życzeń dla pracowników naszej szkoły, uczniowie świetlicy pod kierunkiem Pani Moniki Walentynowicz  przygotowali  laurki i drobny upominek w postaci jabłka, które to miały być zastrzykiem dobrego humoru i porcją witamin na jesienne dni.

Pani dyrektor Danuta Hefta serdecznie podziękowała uczniom i złożyła wyraz uznania nauczycielom i pracownikom szkoły, za trud włożony w edukację dzieci. Życzyła wszystkim inspiracji i wytrwałości w pełnieniu tej pięknej misji.

Wiele ciepłych słów i życzeń padło z ust zaproszonych gości – pana Wójta gminy Szemud – Ryszarda Kalkowskiego, księdza proboszcza Piotra Maciołka, pani Kierownik Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej „Nasze Zdrowie”– Haliny Pietkun oraz Radnych naszej Gminy pani Aleksandry Perz, Jacka Nawrockiego i Kazimierza Mach. Były kwiaty i słowa uznania dla dyrekcji, nauczycieli i pracowników naszej szkoły.

Po zakończonej uroczystości uczniowie wszystkich klas udali się do sal na zajęcia z wychowawcami i wspólne świętowanie.

Danuta Mostrąg opiekun SU