Szkoła Podstawowa w Bojanie bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie Polskiego Związku Szachowego „Edukacja przez Szachy w Szkole”. Uczniowie klas I a, I b i I c mają okazję poznać grę w szachy,  znaną i docenianą na całym świecie.

Dzieci, które grają w szachy  poprawiają swoją koncentrację, ćwiczą umiejętność analitycznego myślenia, uczą się sportowej rywalizacji. Cieszą się z wygranej, ale mają także okazję znaleźć się w pozycji przegranej i ją zaakceptować. Gra w szachy jest więc narzędziem stymulującym rozwój intelektualny naszych uczniów. Za nami jest już kilka lekcji nauki tej gry, jednak to dopiero początek naszej przygody. Uczniowie przyswajają raz w tygodniu nowe zasady gry, utrwalają zdobyte już umiejętności, m.in. dzięki otrzymanym w ramach projektu, zestawom szachowym. Nasza szkoła wzbogaciła się również o ekspozycyjną matę-szachownicę.

Życzę wszystkim uczniom klas pierwszych, aby dalej z tak ogromnym jak dotychczas zaangażowaniem, poznawali tą „królewską grę”.

Renata Budzisz