Bieg16 września  odbyła się już 3. edycja wyjątkowej sztafety charytatywnej organizowanej pod hasłem „Pomagamy z każdym krokiem”. Impreza odbyła się jednocześnie na 12 stadionach lekkoatletycznych w całej Polsce.

PKO Bieg Charytatywny to bieg bez mety, w którym jedynym ograniczeniem są możliwości drużyny i czas! Jest dokładnie 60 minut aby pomóc najmłodszym. Wysiłek biegaczy przeliczany jest na posiłki dla dzieci w każdym województwie goszczącym wydarzenie.

Po zliczeniu wszystkich wyników 3. PKO Biegu Charytatywnego okazało się, że w rywalizacji dzieci wzięło udział 2606 młodych biegaczy (w tym Antek, Piotrek i Tomek ze szkoły w Bojanie), którzy wspólnie pokonali 2823 okrążenia. W biegu głównym 3795 osób przebiegło 28 092 okrążenia. Suma robi wrażenie: 30 915, czyli łącznie 12 366 km! Dodatkowo 7017 kółek zrobili w sobotę uczestnicy zajęć Biegam Bo Lubię na 31 stadionach w całym kraju. Teraz Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże dokładnie 652 826 zł na posiłki dla potrzebujących dzieci.

W Gdańsku bieg odbył się na stadionie AWFiS Gdańsk. Oprócz sportowców naszą szkołę reprezentowali również wolontariusze, którzy dosłownie i w przenośni spisali się na medal. Dosłownie, bo po zakończonej imprezie otrzymali od koordynatora pamiątkowe medale, a w przenośni, bo zarówno koordynator jak i sami uczestnicy imprezy bardzo chwalili ich pracę i zaangażowanie.

Dziękuję Beacie, Ewelinie, Wiktorii, Karolinie i Dominice z 2B oraz Kacprowi i Filipowi z 3B (którzy wcielili się w rolę Pancernika i Żyrafy) za to, że postanowili spędzić ostatnią sobotę lata ze mną na stadionie, żeby pomóc „pomagać z każdym krokiem”.

Katarzyna Czerniejewska