„Rodzina kluczem do szczęścia” – to hasło tegorocznego festynu zorganizowanego przez Zespół Szkól w Bojanie, który odbył się 11 czerwca. Piękna pogoda i moc zaplanowanych atrakcji sprawiły, że mieszkańcy wsi stawili się na szkolnym dziedzińcu bardzo licznie.

Na scenie kolejno prezentowały się klasy szkoły podstawowej i gimnazjum, które przygotowały bogaty program artystyczny. Były piosenki, wiersze, taniec oraz pokazy sportowe. Zaprezentowały się m.in. koszykarki, karatecy oraz cheerleaderki na wózkach, które specjalnie przyjechały do nas z różnych zakątków Trójmiasta na zaproszenie naszej uczennicy Zuzi, która jest członkinią grupy.

Tradycją naszych festynów są kawiarenki serwujące m.in. przepyszne gofry, których nie zabrakło i w tym roku. Inny stały punkt programu, na który czekają goście, to występ zespołu „Koleczkowianie”, którzy przybliżają nam kulturę regionu. Nie zawiedli również strażacy ochotnicy, którzy przeprowadzili nie tylko pokaz swoich umiejętności, ale dali również możliwość wcielenia się w ich rolę.

Kto nie miał ochoty na oglądanie występów scenicznych mógł spędzić czas bardziej aktywnie: zaprzyjaźnione Centrum U7 po raz kolejny przyjechało do nas z kręglami, były dmuchane zamki, a nauczyciele wychowania fizycznego przygotowali konkurencje sportowe z nagrodami dla dzieci w każdym wieku.

Na pamiątkę tego słonecznego popołudnia można było zrobić rodzinne zdjęcie na stanowisku pani fotograf, a imprezę zakończył występ Pete True, czyli Piotra Truchla nauczyciela muzyki w naszym gimnazjum.