Słowiński Park NarodowyDnia  6 czerwca 2017 r. uczniowie klasy IIa oraz IIIa wraz z wychowawcami i opiekunami wybrali się do Słowińskiego Parku Narodowego. Czekała na nas piękna, słoneczna pogoda od samego rana, co było bardzo ważne, gdyż mieliśmy spędzić cały dzień na świeżym powietrzu.

O godzinie 8.00 autokar spod szkoły zawiózł nas w kierunku Łeby. Gdy dotarliśmy na miejsce rozpoczęliśmy wędrówkę na wydmy. Pierwszych kilka kilometrów poruszaliśmy się wózkami akumulatorowymi, co sprawiło niektórym niesamowitą frajdę, następnie kilkaset metrów przeszliśmy pieszo przez las, co dla niektórych było nie lada wyzwaniem. Po kilkunastu minutach oczom wszystkich wędrujących ukazały się piaszczyste góry. Ogromne hałdy białego piasku wprawiły wszystkich w osłupienie, ale zaraz potem górę wziął duch zabawy. Uczestnicy wyprawy turlali się z góry po piasku i wdrapywali się z powrotem, niektórzy nawet po wiele razy. Z Góry Łąckiej – najwyższego wzniesienia wydm rozciągał się piękny widok na całą okolicę. Z jednej strony Morze Bałtyckie, z drugiej jezioro Łebsko.

Droga powrotna wiodła nas przez plażę. Wspaniale było zamoczyć nogi w morzu przy tak pięknej, słonecznej pogodzie. Tak brzegiem morza przeszliśmy około 4 km do Muzeum Wyrzutni Rakiet, gdzie zatrzymaliśmy się na wyczekiwany przez wszystkich odpoczynek i oczywiście zakup pamiątek. Tu przesiedliśmy się na statek i popłynęliśmy w rejs po jeziorze Łebsko, by dotrzeć do czekającego już na nas autokaru.

Wycieczka była bardzo udana, humory dopisywały i najważniejsze, że pogoda była piękna i nie przeszkadzała nam w zapoznawaniu się urokliwymi miejscami wybrzeża Bałtyku.

B. Wiśniewska