Nuty

Po raz ósmy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w organizowanym przez Gimnazjum w Szemudzie Konkursie Poezji i Piosenki Angielskiej. Tegoroczna edycja konkursu odbyła się 22 marca 2017 r.

Celem konkursu jest  popularyzacja twórczości poetów brytyjskich, a także  rozwijanie uzdolnień twórczych oraz doskonalenie umiejętności recytatorskich wśród dzieci i młodzieży. Nie mniej istotne jest również uwrażliwienie dzieci na piękno poezji, a także rozbudzenie szerszego zainteresowania literaturą, piosenką i kulturą brytyjską. Ważna jest również  integracja środowiska nauczycieli języka angielskiego wszystkich szkół biorących udział w konkursie, poprzez wspólne  inspirowanie dzieci i młodzieży do poznawania i prezentacji twórczości poetyckiej i muzycznej w języku angielskim.

Uroczystość zainaugurowała  Pani Barbara Siemek-Pawłowska – kierownik Referatu Oświaty, Kultury i Zdrowia Gminy Szemud. Oprócz zgromadzonych gości swoim pociechom kibicowała także grupa rodziców. W gorącej i przyjaznej atmosferze podgrzewanej obfitymi brawami uczniowie stanęli w szranki w dwóch kategoriach wiekowych –szkoła podstawowa oraz gimnazjum. Zespół Szkół w Bojanie w tegorocznej edycji reprezentowało  8 uczestników i żaden z nich nie zakończył zmagań z pustymi rękami!

Estera Rospondek i Ola Perz  zachwyciły jury swoją interpretacją piosenki „Love yourself” zdobywając I miejsce w kategorii gimnazjum. W tej kategorii wyróżnienie otrzymał Sebastian Nowak, uczeń klasy III b za piosenkę „Castle on the Hill” oraz Oliwier Odya, z klasy III a,  który recytował wiersz “A Great Hope Feel” autorstwa Emily Dickinson.

W kategorii Szkoła Podstawowa, olbrzymi sukces stał się udziałem Igora Kajetanowicza z klasy VI a, który z aktorskim zacięciem zinterpretował wiersz “We’re going on a Bear Hunt” Michaela Rosena zdobywając tym samym I miejsce. Wyróżnienia  otrzymał  duet: Julia Bieszke wraz z Martyną Bartosiak uczennice klasy VI a za prezentowaną  piosenkę “The Show” Lenki oraz uczennica klasy IV b, Gabrysia Adamczyk za piosenkę “Hallelujah”.

Paulina Bogusz-Tessmar i Danuta Mostrąg