W dniu 21.04.2017 na hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 5 w Lęborku odbyły się Półfinały Województwa Pomorskiego Szkół Podstawowych w Mini Koszykówce. Powiat Wejherowski reprezentowała Szkoła Podstawowa z Bojana, ale po kolei…

W marcu nasze uczennice nie miały sobie równych rywalizując z reprezentantkami innych szkół Gminy Szemud. W doskonałym stylu, nie odnosząc żadnej porażki, zajęły I miejsce w zawodach.

Następnie reprezentowały naszą gminę na zawodach powiatowych w Wejherowie, które odbyły się 3 kwietnia. Poziom turnieju był bardzo wysoki i zwycięstwa w poszczególnych meczach nie przyszły im łatwo, ale zostawiły na parkiecie swój „pot, krew i łzy” i zeszły z niego jako Mistrzynie Powiatu Wejherowskiego. Z tym zaszczytnym tytułem pojechały reprezentować nas na kolejnym etapie rozgrywek, gdzie rywalizowały z mistrzyniami powiatów kartuskiego i lęborskiego.

W pierwszym meczu drużyna z Bojana zmierzyła się z gospodarzami, czyli szkołą z Lęborka. Po 4 kwartach, każda po 6 minut, uległy rywalkom. Zaledwie po 15 min przerwy, rozegrały swój drugi mecz z SP nr 5 w Kartuzach. W tym meczu rywalki pokazały, jak różny jest poziom gry szkoły sportowej od „zwykłej”. Mimo, że nasze dziewczyny walczyły jak lwice i rzucały nawet za 3 pkt., nie były w stanie przerwać dobrej passy drużyny z Kartuz.

W klasyfikacji końcowej, drużyny zajęły kolejno miejsca:

I SP 5 Kartuzy
II SP 5 Lębork
III SP Bojano

Nasze uczennice są bardzo ambitne i już zapowiadają walkę za rok. Jestem przekonana, że przed nimi wiele sukcesów i nasza szkoła, gmina i powiat mogą być dumne z takich reprezentantek.

Przy okazji bardzo dziękujemy panu Jackowi Nawrockiemu, który jako radny, a jednocześnie były nauczyciel wychowania fizycznego, zaangażował się w organizację transportu drużyny do Lęborka.

Skład drużyny SP Bojano:             

Kuczyńska Laura
Matlakowska Nikola
Zakrzewska Hanna
Dąbek Weronika
Gackowska Anna
Rutkowska Aleksandra
Zinka Dominika
Beśka Agnieszka
Gołębiowska Olga
Kurowska Agata
Mańka Ola
Marsch Mart

01

Hanna Las nauczyciel wychowania fizycznego