Zdolni z PomorzaUczniowie naszego gimnazjum: Aleksandra Daniłowska uczennica klasy IIA i Mateusz Kozak uczeń klasy III B w drodze kilkuetapowego procesu rekrutacji zakwalifikowali się do udziału w Projekcie „Zdolni z Pomorza”. Ola znalazła się w grupie fizycznej natomiast Mateusz w grupie informatycznej.

Projekt ten jest realizowany przez Departament Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego w porozumieniu ze Starostwem Powiatowym w Wejherowie. Celem ogólnym projektu jest stworzenie równych szans edukacyjnych uczniom posiadającym szczególne predyspozycje w zakresie matematyki, fizyki i informatyki poprzez wdrożenie modelu systemowego wspierania uczniów uzdolnionych.

Wszystkie te działania koordynuje Lokalne Centrum Nauczania Kreatywnego, które mieści się w ramach Powiatowego Zespołu Poradni Psychologiczno – Pedagogicznych w Wejherowie.

W styczniu 2017 r. w Starostwie Powiatowym w Wejherowie odbyła się uroczysta inauguracja projektu „Zdolni z Pomorza – powiat wejherowski”, na które zostali  zaproszeni nasi uczniowie wraz z rodzicami.

Gratulujemy!

Renata Lassin