More Then Words

„Organizatorzy Festiwalu MORE THAN WORDS 2017 zapraszają wszystkich Uczestników z poprzednich lat, nowych chętnych, a także Opiekunów i Przyjaciół Festiwalu, do udziału w DZIEWIĄTEJ edycji Festiwalu.”

I uczniowie naszej szkoły skorzystali z tego zaproszenia. 27 lutego wyzwanie podjęło sześcioro śmiałków, którzy zaprezentowali  utwory, które zostały przesłane do komisji konkursowej.

Szkołę Podstawową, w tegorocznej edycji konkursu  reprezentowali

  • Ola Mańka z piosenkami „The show” i „Singing in the rain”;
  • Duet Julia Bieszke i Martyna Bartosiak, w których wykonaniu usłyszeliśmy piosenki „The show” oraz „Killing me softy”;

Reprezentanci Gimnazjum to:

  • Sebastian Nowak z piosenkami : „Human”, „Castle on the Hill”;
  • Estera Rosponek z utworami „Cheek to cheek” oraz „True colours”
  • Duet Aleksandra Perz i Estera Rospondek, który przygotował utwory – „Love yourself” i „Say something”.

Od 8 lat towarzyszymy konkursowi, który jest organizowany przez II Podstawowo-Gimnazjalny Zespół Szkół Społecznych STO w Gdańsku. Nasi uczniowie swoimi wykonaniami piosenek potrafią przekonać jurorów, że są fantastyczni. Czy tak było i tym razem? Tak.

W dniu 17 maja 2017 uczniowie naszej szkoły odebrali nagrody, które wyśpiewali w konkursie. Finał festiwalu odbył się w Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku. A co udało się wyśpiewać naszym uczniom? Oto werdykt jury:

Kategoria Szkoła Podstawowa:

  • Ola Mańka (za wykonanie utworów „The show” i „Singing in the rain” oraz  duet w składzie Julia Bieszke i Martyna Bartosiak, które na konkurs przygotowały piosenki „The show” i „Killing me softly” –  otrzymali wyróżnienie.

Kategoria Gimnazjum:

  • Aleksandra Perz i Estera Rospondek jako duet z   piosenkami „Love yourself” i „Say something” zajęły I miejsce w kategorii zespoły wokalno-muzyczne, a Estera Rospondek jako solistka oczarowała jury swoim wykonaniem utworów „Cheek to cheek” oraz „True colours” i zajęła I miejsce w kategorii solistów. Sebastian Nowak za swoje wykonanie utworów „Human” oraz „The Castle on the Hill” otrzymał wyrożnienie.

 

Paulina Bogusz-Tessmar, Danuta Mostrąg