ZAPROSZENIE DO WOLONTARIATU

Rok szkolny 2016/2017 to Rok Wolontariatu. Z tej okazji 10 lutego zorganizowaliśmy konferencję nt. wolontariatu sportowego. Gościliśmy Annę Okrój z Fundacji Miasta Sportu, Piotra Nettera – dyrektora Ironman Gdynia – największej w Polsce imprezy triathlonowej oraz Pawła Reszke – jednego z najlepszych triathlonistów w kraju (Mistrz Polski na dystansie Ironman (3.8km – 180km – 42.2km) z 2015 roku.

Etap rowerowy Ironman Gdynia w 2017 roku po raz kolejny odbędzie się m.in. na terenie Gminy Szemud, ale młodzież została zaproszona do udziału również w innych trójmiejskich imprezach sportowych. Najbliższą okazją będzie ONICO Półmaraton Gdynia 18 marca.

Mam nadzieję, że nasi uczniowie sprawdzą się jako wolontariusze i zarażą się pasją, którą uczestnicy konferencji starali się z nimi podzielić. Pomaganie sportowcom w spełnianiu ich marzeń, na które pracowali przez wiele godzin treningu daje ogromną satysfakcję i pozwala nawiązać nowe znajomości. Wolontariat sportowy to wspaniała przygoda, której warto spróbować.

Przejdź do galerii zdjęć

Katarzyna Czerniejewska (w pracy: nauczyciel, w czasie wolnym: lider wolontariatu)