18 listopada 2016 roku w hali widowiskowo-sportowej w Szemudzie odbył się XI Gminny Przegląd Małych Form Teatralnych. Zespół Szkół w Bojanie reprezentowały dwa zespoły, „Być albo nie być” Szkołę Podstawową i „Tęczowa maskarada” Gimnazjum. Młodzi aktorzy poważnie podeszli do zadania, znakomicie przygotowali się  roli i zadbali o odpowiednie kostiumy.

Uczniowie klas IV-VI wystąpili w spektaklu „Legenda o Smoku Wawelskim”, w którym przedstawili znaną wszystkim opowieść starając się w nią wpleść nieco humoru. Znaczna część elementów scenografii została wykonana przez uczniów gimnazjum. Na szczególną uwagę zasługuje tu wspaniała jama, będąca siedzibą smoka,  została ona wykonana przez jednego z rodziców, za co jeszcze raz serdecznie dziękujemy.

Młodzież gimnazjalna z zespołu „Tęczowa maskarada” zaprezentowała przedstawienie „Legenda o powstaniu Kielc”. Treści serio przeplatały się w nim z elementami groteski tworząc interesujący efekt końcowy. Warto zauważyć, że do wykonania pomysłowej i efektownej scenografii, użyto bardzo prostych materiałów, np. szarego papieru.

Pomimo tremy, która towarzyszyła aktorom przed występem, zaprezentowali się znakomicie, co przełożyło się na sukces. Zespół „Być albo nie być” w swojej grupie wiekowej zajął II miejsce ex aequo z grupą „Kopciuszek” z Częstkowa, a „Tęczowa maskarada” I miejsce w kategorii gimnazjów. Palmę pierwszeństwa tym razem musieliśmy oddać „Teatralnej dyskotece” ze Szkoły Podstawowej w Łebieńskiej Hucie i zespołowi teatralnemu z Gimnazjum w Szemudzie – zdobywcy Grand Prix XI Gminnego Przeglądu Małych Form Teatralnych. Wszystkich uczestników święta teatru serdecznie pozdrawiamy i czekamy na spotkanie na następnym przeglądzie.

Przejdź do galerii zdjęć