16 września 2016 r. wraz z wychowawcami i opiekunami wybraliśmy się do Teatru Miniatura w Gdańsku na spektakl pt. „Bajki robotów”. Z zaciekawieniem słuchaliśmy fantastycznych historii, które opowiadały sobie  roboty. Dowiedzieliśmy się o kosmosie  i zjawiskach tam zachodzących, o gwiazdach, planetach i czarnych dziurach, o elektrycerzach, bladawcach i murkwiach.  Jednak, nie były to opowieści prawdziwe. Ciekawe efekty cyfrowe, roboty oraz świetna gra aktorów bardzo się nam podobała.

 Następnie pojechaliśmy na koncert organowy do Archikatedry w Oliwie. Z uwagą wysłuchaliśmy 20-minutowej prezentacji organów.  Potęga dźwięku, monumentalny wygląd i ruchome elementy organów wzbudziły nasz podziw. Gdy usłyszeliśmy melodię  „Ave Maria” poczuliśmy lekkie drżenie w sercu. Zobaczyliśmy także figury aniołów, które trzymają w dłoniach poruszające się trąbki, puzony i dzwonki.

Przy okazji zwiedziliśmy wspaniałą katedrę i przeszliśmy przez Bramę Miłosierdzia.Następnie spacerowaliśmy przez przepiękny Park Oliwski im. Adama Mickiewicza nad Potokiem Oliwskim. Zwiedziliśmy także palmiarnię. W ogrodzie znaleźliśmy  różne gatunki drzew z różnych kontynentów: modrzewie europejskie i modrzew japoński, kasztanowce białe i kasztan jadalny, dęby czerwone i dąb szypułkowy, tulipanowce amerykańskie, brzozy brodawkowate, magnolie drzewiaste oraz daglezje zielone i wiele innych egzotycznych drzew. Zobaczyliśmy kaskadę wodną, szpalery drzew, stawy z rybami, fontannę, rzeźby i trawiasty dywan ze wzorami z bukszpanu oraz stożkami strzyżonych cisów.

Czas mijał szybko. Pogoda nam dopisywała.  Kupiliśmy kilka pamiątek i wróciliśmy do domu. Dobre wspomnienia pozostaną w naszych sercach na zawsze. Dziękujemy.

Uczniowie:  IIIc, IIIb szkoły podstawowej

Wychowawcy:  G.Szczodrowska, M. Rzepka