Za nami bardzo emocjonujący i pełen wrażeń wrzesień.  A wszystko dzięki możliwości wyjazdu na Litwę w ramach zorganizowanego przez Stowarzyszenie Traugutt projektu pt. „Nie jest kolorowo” w Niemenczynie (rejon wileński). Nauczyciele z pomorskich szkół mieli okazję poznać  realia funkcjonowania polskich placówek na Wileńszczyźnie, zapoznać się z programem nauczania, a także zwiedzić kilka placówek edukacyjnych – adresatów zbiórki „Nie jest kolorowo”.

Projekt ma na celu  nawiązanie bliższej współpracy pomiędzy pedagogami oraz przyszłych inicjatyw po obu stronach granicy, takich jak: wymiana młodzieży, partycypacja we wspólnych projektach, uczestnictwo w międzynarodowych konkursach.

Nasza szkoła, z pewnością w niedalekiej przyszłości, wykorzysta to spotkanie, co zaowocuje efektami przynoszącymi korzyści zarówno uczniom na Wileńszczyźnie, jak i na Pomorzu.

A poniżej krótka fotorelacja. Zainteresowanych szczegółową relacją zapraszam do odwiedzenia strony Stowarzyszenia Traugutt www.niejestkolorowo.pl.

Paulina Bogusz-Tessmar