13 października 2016 roku w Zespole Szkół w Bojanie odbyła się niecodzienna akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W uroczystości wzięli udział: dyrekcja i nauczyciele szkoły, pracownicy obsługi, młodzież oraz zaproszeni goście. Akademię przygotował Samorząd Uczniowski Gimnazjum i Szkoły Podstawowej pod kierunkiem opiekunów samorządu: p. Danuty Mostrąg i Marii Matysek.

Uczniowie przedstawili koncert życzeń. Solenizantami i odbiorcami byli oczywiście nauczyciele i pracownicy administracji. Do życzeń dołączone były nietypowe prezenty: nowy model mundurka szkolnego dla Pani Dyrektor, lustereczko do ćwiczeń logopedycznych dla logopedy, koło ratunkowe dla matematyczek, grabki dla nauczycieli biologii i przyrody i wiele, wiele innych. Zwieńczeniem życzeń były piosenki w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. Uroczystość uświetnił również pokaz taneczny w wykonaniu Koła Teatralnego pod kierunkiem p. Katarzyny Szkodzińskiej.

Nauczyciel odgrywa kluczową rolę w życiu dzieci i młodzieży. To dzięki niemu uczniowie odkrywają świat poezji i prozy, uczą się cyfr i wzorów, poznają ojczyste dzieje i cuda przyrody, odbywają wędrówki po mapie i podróże do świata dźwięków i obrazów. Dzisiejsza uroczystość była podziękowaniem dla dyrekcji, nauczycieli i pracowników administracji za trud i serce włożone w nauczanie i wychowanie.

Maria Matysek