AMWKlasa IIa SP wraz z rodzicami i wychowawczynią, p. B. Wiśniewską w dniu 18.05.2016 r. zawitała w murach Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. Naszym przewodnikiem był tata Szymona, naszego kolegi z klasy, p. Paweł Tkaczyk, który jest pracownikiem AMW i zorganizował nam tę wycieczkę.

Pierwszym punktem naszej wizyty było Planetarium, znajdujące się na terenie uczelni. Prowadzący te zajęcia przybliżył nam główne zagadnienia z astronomii. Podziwialiśmy gwiazdozbiory i Drogę Mleczną, widzieliśmy zaćmienie Słońca i Księżyca.Następnie zawitaliśmy na symulatorze mostka nawigacyjnego, gdzie poczuliśmy się jak na prawdziwym statku, stojąc sam na sam za sterem. Emocji nie było końca.

Kolejne zajęcia to wizyta  na systemie szkolno – treningowym do broni strzeleckiej ŚNIEŻNIK. Uczniowie mieli okazję trzymać w ręku prawdziwą broń, strzelając w wyznaczone punkty. Gdy skończyła się amunicja mieli możliwość załadowania pustego magazynku. To było coś niesamowitego i ekscytującego. Dalej ruszyliśmy do Ośrodka Szkolenia Nurków i Płetwonurków, gdzie dowiedzieliśmy się na czym polega praca nurków  i płetwonurków Wojska Polskiego. Ostatnim etapem naszej wyprawy był spacer po Porcie Okrętów Wojennych i wizyta na okręcie ORP GROM.

Bardzo podobała nam się ta wycieczka. Serdecznie dziękujemy Panu Pawłowi za zorganizowanie tak wspaniałej wyprawy po terenie Akademii.

Beata Wiśniewska