Klasa II

Rok szkolny 2015/2016 to nie tylko zajęcia dydaktyczne , ale również wycieczki edukacyjne, spotkania z ciekawymi ludźmi czy experymenty.

Już we wrześniu odbyliśmy pierwszą wycieczkę do oliwskiego ZOO, aby uczestniczyć w interesujących zajęciach edukacyjnych dotyczących życia ssaków. Odwiedziliśmy również pobliski las, aby z bliska poznać jego warstwy i przyjrzeć się ciekawej, a czasami jeszcze nieznanej dla nas roślinności.

Październik zaprowadził nas do przepięknego o tej porze roku Ogrodu Botanicznego w Marszewie. Odbyliśmy również w tym miesiącu wycieczkę do Gdyni, uczestnicząc  w spektaklu „Ekopingwiny”.

Listopad zaproponował nam uczestnictwo w lekcji dydaktyczno – medialnej w kinie „Sekrety filmu animowanego”, a także wspólnie z wychowawcą, panią Beatą Wiśniewską przygotowaliśmy teatr cieni, pt. „Ucieczka smoków” z okazji klasowych Andrzejek oraz uczestniczyliśmy  w  „Światowym Dniu Pluszowego Misia” 25 listopada.

Mikołajki spędziliśmy na hali widowiskowo sportowej  w Szemudzie dnia 1 grudnia,  uczestnicząc w tańcach, pląsach i zabawach. Mieliśmy też okazję wziąć udział w warsztatach mydlanych przeprowadzonych przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Chorym i Niepełnosprawnym im. Doktora Tomasza Kamińskiego na terenie naszej szkoły.

W styczniu nie zapomnieliśmy o święcie babci i dziadka, przygotowując uroczysty apel oraz własnoręcznie wykonane niespodzianki. Uczyliśmy się także gry w kręgle dzięki uprzejmości pracowników  klubu U7 z Gdańska oraz uczestniczyliśmy w warsztatach chemicznych – „Badanie składników żywności” przeprowadzonych na terenie naszej szkoły.

Kolejnym zdaniem i nie lada wyzwaniem dla miłośników tańca był bal karnawałowy zorganizowany przez naszą klasę w miesiącu lutym. Przez cały rok szkolny, począwszy od listopada, uczestniczymy w lekcjach przyrodniczych –  experymentach, pt. „Ciekawy świat”. Za nami już takie warsztaty jak: „Bańka mydlana”, „Budowa cząsteczkowa wody, właściwości wody i powietrza”, „Suchy lód”, „ Pole magnetyczne”,  a w czerwcu czekamy na zajęcia, pt., „Dźwięk”. Mamy też możliwość rozwijać swoją sprawność fizyczną poprzez udział w ogólnopolskim programie „Mały Mistrz”, zdobywając przez cały rok szkolny takie sprawności jak: ROWERZYSTA – TURYSTA, GIMNASTYK – TANCERZ, LEKKOATLETA, PIŁKARZ, SANECZKARZ – NARCIARZ – ŁYŻWIARZ, PŁYWAK – WODNIAK, a co za tym idzie zdobywamy odznakę „Małego Mistrza” w postaci naklejek, które przyklejamy do legitymacji Małego Mistrza.

Przed nami jeszcze wyjazd do kina na lekcję multimedialną „Uwaga! Reklamy!” oraz wycieczka do Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni, a także wycieczka do Torunia. Czekamy już na nie z niecierpliwością.

Beata Wiśniewska