Wystawa plastyczna

SZTUKA jest narzędziem do wyzwolenia radości tworzenia i kształtowania osobowości. Przygotowuje dzieci do aktywnego i twórczego życia. Dlatego dnia 7 kwietnia 2016 r. uczniowie klasy II b i II c Szkoły Podstawowej w Bojanie  wraz z opiekunami wybrali się do Kielna na wystawę plastyczną Pani Kariny Treder pod tytułem „RZEŹBA, RYSUNEK, MALARSTWO”.

Pani Karina opowiadała dzieciom o tematyce i sposobie wykonania swoich prac. Dzieci zwróciły uwagę na obrazy i rzeźby, w których motywem jest droga, przejście  do światła. Zainteresowały się także martwą  naturą oraz sposobem wykonania rzeźby. Dzieci ze skupieniem wsłuchiwały się w opowieści o działach sztuki Pani Kariny. Następnie dzieci mogły pochwalić się swoją wiedzą o obrazach i odczuciami z wystawy, uczestnicząc  w małym quizie.

Po wspaniałych przeżyciach uczniowie mogli spróbować swoich sił w rysunku. Dzieci pod kierunkiem artystki wykonywały własne dzieła plastyczne. Świetnie wczuły się w atmosferę wystawy i z zadowoleniem zabrały swoje rysunki do domu.

Dziękujemy  Pani Karnie za zaproszenie nas na wystawę oraz przeprowadzenie zajęć dydaktycznych. Każdy uczestnik wystawy otrzymał na pamiątkę kopię prac artystki. Takiej lekcji nie da się zapomnieć.

G. Szczodrowska, M. Rzepka