nutkiW dniu 31 stycznia 2016 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w koncercie laureatów II Wojewódzkiego Konkursu Kolęd i Pastorałek „Niosę Ci Kolędę”. To już kolejna edycja konkursu, w której uczniowie naszej szkoły odnieśli sukces.

Koncert odbył się w kościele św. Jakuba w Gdańsku. Zaproszeni  do udziału w koncercie zostali laureaci, którym w wyniku zmagań konkursowych udało się zdobyć I, II i III miejsce.

Naszą szkołę w tym koncercie reprezentowali najmłodsi uczestnicy konkursu, uczennice klasy III b – Martyna Klinkosz i Oliwia Frankowska, które przed zgromadzoną publicznością jeszcze raz zaprezentowały piosenkę, którą wyśpiewały w konkursie I miejsce- „Santa Claus is coming to town”, pokazując wszystkim, że trema nie jest taka straszna i da się ją pokonać.

Dziewczynkom gratulujemy udanego występu i mamy nadzieję, że w przyszłym roku znów uda się im stanąć na podium, a wszystkich uczniów naszej szkoły serdecznie zapraszamy do przyszłorocznej edycji konkursu, warto spróbować, by móc jak nasze trzecioklasistki zaprezentować swój talent w konkursie i zmierzyć się z rówieśnikami. Kto wie, może w przyszłym roku to Was będą oklaskiwać goście zgromadzeni na koncercie laureatów.

Danuta Mostrąg

Konkurs kolęd