Aniolki

NASZE SUKCESY !!!

 II WOJEWÓDZKI KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK

 „ NIOSĘ CI KOLĘDĘ”

Tradycją Zespołu Szkół w Bojanie stało się, że nasi uczniowie biorą udział w Wojewódzkim Konkursie Kolęd i Pastorałek „Niosę Ci kolędę” organizowanym przez Szkołę Podstawową numer 23 w Gdańsku. Od ubiegłego roku konkurs ma rangę konkursu wojewódzkiego, ale to nie zraża naszych uczniów, którzy jak co roku stanęli w szranki z rówieśnikami z innych szkół. W tegorocznej edycji konkursu, która odbyła się 28.01.2016, wzięło udział 60 uczestników (solistów, duetów i zespołów) w trzech kategoriach wiekowych – klasy I- III SP, klasy IV- VI SP i klasy I – III Gimnazjum. Uczniowie prezentowali się w dwóch kategoriach- kolęda i pastorałka w języku polskim i kolęda i pastorałka w języku angielskim.

W tym roku konkurs rozpoczęli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjów. Uczestnicy prezentowali bardzo wysoki poziom, a zważywszy na fakt, że połączono te dwie kategorie wiekowe- tym większe brawa należą się naszym laureatkom, które nie zraziły się konkurencją i pokazały, że fantastycznie czują się na scenie. Uczennice Aleksandra Perz z klasy I i Estera Rospondek z klasy II zajęły II miejsce z pastorałką „Tobie Panie” , w kategorii Kolęda i Pastorałka w Języku Polskim, a Ola okazała się bezkonkurencyjna w kategorii Kolęda i Pastorałka w Języku angielskim zdobywając I miejsce z piosenką „All I want for Christmas”.

Bezkonkurencyjne okazały się również nasze maluszki, które jako druga kategoria wiekowa prezentowały się na scenie. W tym roku zespół w składzie Martyna Klinkosz, Laura Kuczyńska i Oliwia Frankowska zajęły I miejsce w kategorii Kolędą i Pastorałka w języku angielskim z piosenką „Santa Claus is coming to town”.

Wśród uczniów z naszej szkoły biorących udział w konkursie w kategorii klas IV-VI fantastycznie zaprezentował się Dawid Szczodrowski w duecie z Weroniką Tkaczyk. Nasi uczniowie  piosenką „Mary did you know?” wyśpiewali I miejsce, a Amelka Nowak z pastorałką „Kolęda dla nieobecnych”, zdobyła II miejsce w kategorii kolęda i pastorałka w języku polskim.

Jak widać, naszym uczniom nie straszne są długie godziny pracy nad tekstem czy żmudne powtarzanie piosenek fragment po fragmencie, bo ich ciężka praca została nagrodzona. Uczniowie, którzy zostali laureatami konkursu zostali zaproszeni do udziału w koncercie, podczas którego zostaną wręczone nagrody, a który odbędzie się w kościele Świętego Jakuba w Gdańsku.

Podziękowania i gratulacje należą się wszystkim uczniom, którzy podjęli wyzwanie i znaleźli w sobie dość odwagi by sprawdzić się w konkursie z rówieśnikami z innych szkół. Byliście fantastyczni. Życzymy Wam wytrwałości i sukcesów w kolejnym konkursie, który już za rok.

Danuta Mostrąg i Aleksandra Perz