Babcia

Od wielu już lat w kalendarzu uroczystości szkolnych na stałe wpisany jest Dzień Babci i Dzień Dziadka. To chwila niezwykła, pełna uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.

Dnia 22 stycznia 2016 roku, o godz. 9.00 na pięknie udekorowanej hali sportowej w Bojanie rozpoczęła się ta wyczekiwana przez wszystkich uroczystość. Na wstępie p. Gabriela Szczodrowska przywitała wszystkich gości ciepłymi słowami, Panią Dyrektor Danutę Heftę, panie: Agnieszkę Myszk, Barbarę Hulbój oraz księdza proboszcza, Piotra Maciołka.

Na twarzach dzieci widać było ogromną radość oraz skupienie. „Jest dzień taki jeden, może dwa dni w roku kiedy wzruszeń wiele – łza się kręci w oku…” –  tymi słowami uczeń klasy IIa rozpoczął program artystyczny, skierowany do naszych przybyłych gości. Następnie cała klasa pod opieką p. Beaty Wiśniewskiej oraz klasa  IIb z p. Moniką Rzepką,  piosenkami  i wierszami wprowadzili wszystkich zgromadzonych w odświętny nastrój. Zaprezentowali jak najlepiej swoje talenty recytatorskie oraz wokalne. Wspaniałymi aktorami okazali się również uczniowie z klasy IIc, którzy w przepięknych strojach i kolorowej scenerii, pod kierunkiem p. Gabrieli Szczodrowskiej przygotowali przedstawienie „Calineczka”.

W drugiej części uroczystości wystąpili pozostali uczniowie naszej szkoły. Grupa przedszkolna 0a i 0b przy akompaniamencie gitary zaśpiewała piosenkę „Nie pytajcie, kogo wolę”,  a klasy Ia, Ib i Ic pod kierunkiem p. Izabeli Galińskiej i swoich wychowawczyń zaśpiewali w kolejności „Czaczę dla babci i dziadka”, „ Dla babci i dziadka” oraz „Witaj Nowy Roku”. Na zakończenie spotkania uczniowie klas trzecich oprócz przygotowanych piosenek okolicznościowych, pięknie wygrali na dzwonkach melodię „Sto lat”.

Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa kierowane pod ich adresem. Wnuczęta piosenką i wierszem wyraziły wielką miłość i szacunek dla babć i dziadków oraz podziękowały za ciepło i dobroć, które otrzymują od nich każdego dnia. Dziadkowie gorąco oklaskiwali występy, a niejednemu z nich zakręciła się łza w oku.

Na zakończenie uroczystości głos zabrała Pani Dyrektor, składając zebranym gościom serdeczne życzenia, a mali artyści swoim ukochanym babciom i dziadkom wręczyli własnoręcznie wykonane prezenty.

Atmosfera uroczystości była podniosła i rodzinna. To wyjątkowe spotkanie było pełne radości i szczęścia. Dziadkowie byli dumni ze swoich wnuków, a wnuczęta szczęśliwe, że mogły gościć swoich najbliższych.

Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków.

B. Wiśniewska