Tegoroczny Dzień Edukacji Narodowej organizowany przez uczniów naszej szkoły przeszedł już do historii, sądzimy jednak, że jego obchody pozostaną jeszcze na chwilę w pamięci naszej szkolnej społeczności. Tego dnia, pracownicy naszej szkoły są odbiorcami życzeń i wyrazów wdzięczności za ich trud i pracę wkładane w okiełznanie naszej szkolnej rzeczywistości, co nie zawsze jest łatwe. Jednak w tym roku nasz, pospolicie nazywany przez uczniów Dzień Nauczyciela, wyglądał nieco nietypowo.

Wszystko zaczęło się tradycyjnie, można powiedzieć nawet, że szablonowo – tak, jak zwykle wygląda scenariusz większości takich uroczystości. Zebrana na holu społeczność szkolna z niecierpliwością oczekiwała na przybycie zaproszonych gości, wśród których byli między innymi Pan wójt Gminy Szemud Ryszard Kalkowski, radni, ksiądz proboszcz Parafii Św. Jadwigii Piotr Maciołek. Było przemówienie Pani Dyrektor, która dziękowała wszystkim pracownikom szkoły za ich pracę, dzięki którym naszym milusińskim żyje się w szkole lepiej. Były wiersze i  piosenki w wykonaniu uczniów, które zadedykowali pracownikom szkoły, ale one były tylko wstępem do tego co miało wydarzyć się nieco później na scenie, otóż…Tegoroczny Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole był Galą Oskarowo- Jabłkową. Tak właśnie było. Nauczyciele naszej szkoły otrzymali nominacje i Oskary ( nieco inne niż te w prawdziwej  gali ), ale równie fantastyczne. Warto przytoczyć kilka nominacji, których autorami byli uczniowie współorganizujący uroczystość. Pan Wójt otrzymał nominację i statuetkę w kategorii Przyjaciel szkoły, takie same nominacje otrzymali również pozostali zaproszeni na nasz apel goście. Nominacje dla nauczycieli brzmiały nieco inaczej. Dla przykładu – Panie od Biologii i Przyrody, otrzymały nominacje w kategorii „Znawca Chrząszcza i Chrabąszcza”, nauczycielki języka polskiego brylowały w kategorii „Muza Młodych Twórców”, a nasza Pani Dyrektor otrzymała nominację w kategorii „Zaradna Matka Dyrektorka” . Każdemu nauczycielowi i pracownikowi naszej szkoły, w tym dniu uczniowie wręczali statuetkę Oskara i… żeby żyło nam się zdrowo i kolorowo, pachnące jesiennym sadem jabłko – zamiast kwiatka…

Kolejny Dzień Edukacji dopiero za rok… uczniowie, pochłonięci swoimi  obowiązkami szkolnymi zapomną o życzeniach, które składali swoim nauczycielom… ale Oskary, które w tym dniu dostaliśmy, ukryte w szufladach, notesach czy te  wiszące na tablicy w gabinetach naszych dyrektorów i pań sekretarek, przypominają nam, że nasze zaangażowanie i serce, które wkładamy na co dzień w  pracę są dostrzegane przez naszych uczniów… Ciekaw jakie niespodzianki wymyślą dla nas za rok.

Danuta Mostrąg, Dorota Płotka