DelfinDnia 18.06.2015r. uczniowie klas Ia, Ib, Ic wspólnie z wychowawcami: p. B. Wiśniewską, p. M. Rzepką, p. G. Szczodrowską oraz rodzicami odwiedziły Ocean Park we Władysławowie.

Spotkaliśmy się z największymi wielorybami, przerażającymi rekinami, żółwiami i przesympatycznymi delfinami, wesołymi orkami, oraz czterdziestką innych zwierząt morskich i oceanicznych.

Ekspozycja została starannie przygotowana przy zachowaniu szczegółów budowy  i naturalnych rozmiarów wszystkich zgromadzonych okazów. Gigantyczne zwierzęta, unikalne i zbliżone do naturalnych warunki życia największych istot morskich były niezapomnianą wyprawą w nieznany, wodny świat. Uczestniczyliśmy również w przezabawnym show – gadającym wielorybkiem, który zadawał dzieciom pytania, jak również odpowiadał na pytania zadawane przez uczniów – to było coś niesamowitego…

Zwiedzanie Ocean Parku pozwoliło nam na przyswojenie ciekawych informacji o żyjących w głębinach naszych oceanów rybach i ssakach w sposób lekki i przyjemny. Uzupełnieniem spaceru był szeroki wachlarz atrakcji, z których mogliśmy skorzystać, mi. ogromny plac zabaw, na którym były: dmuchańce, trampoliny, zjeżdżalnie, zamki, huśtawki, ścianka wspinaczkowa, basen kulkowy i wiele innych. Nie sposób tego wymienić.

Kolejnym etapem naszej wyprawy było zdobycie Latarni Morskiej w Rozewiu. Liczy ona 33 metry wysokości i nie było osoby, która nie zdobyłaby jej szczytu. Gratulujemy pierwszakom!

Pomimo pochmurnego dnia uczniowie aktywnie spędzili czas, i po ich uśmiechach na twarzach mogliśmy wywnioskować, że wycieczka była jak najbardziej udana.

B. Wiśniewska