Dnia 18 marca 2015 r. odbył się kolejny już Dzień Otwarty Gimnazjum, na który zostali zaproszeni szóstoklasiści  ze Szkoły Podstawowej w Koleczkowie. Wszyscy zostali serdecznie powitani przez panią dyrektor Danutę Hefta. Po krótkim przemówieniu pani dyrektor, rolę gospodarza szkoły przejął Samorząd Uczniowski, który oprowadzał przybyłych gości po obiekcie szkolnym i hali sportowej.Uczniowie opowiadali zebranym, jak  funkcjonuje nasza szkoła. Następnie szóstoklasiści pod czujnym okiem naszych gimnazjalistów udali się na warsztaty przygotowane specjalnie na ich przyjazd. Pani Monika Ristau poprowadziła warsztaty z psychologii, które miały na celu integrację z grupą. Pani Katarzyna Kozłowska wraz z uczniami klasy II b i III b przygotowała warsztaty chemiczne. Uczniowie klas VI aktywnie uczestniczyli w zajęciach. Pod kierunkiem pani Kasi i gimnazjalistów przeprowadzali doświadczenia i obserwowali różne reakcje chemiczne. Pani Angelika Losik przygotowała warsztaty z języka polskiego. Uczniowie chętnie, choć z początku nieśmiało, odczytywali łamańce językowe i odpowiadali na podchwytliwe pytania gramatyczne. Pani Martina Zienkiewicz przeprowadziła quiz wiedzy o krajach niemieckojęzycznych. Praca odbywała się w grupach. Uczniowie pracowali z mapą oraz dopasowywali nazwy państw do ich flag. Po takim wysiłku umysłowym nasi goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek do stołówki szkolnej w gimnazjum.

Kolejnego dnia, 19.03.2015 r., odbył się Dzień Otwarty Gimnazjum dla rodziców szóstoklasistów. Pani dyrektor powitała gości, zaś uczniowie klasy III b gimnazjum zaprezentowali fragment musicalu „FOOTLOOSE”. Następnie rodzice udali się na zwiedzanie naszej szkoły oraz na spotkanie z panią dyrektor, która zaprezentowała ofertę edukacyjną gimnazjum. Promocja naszej szkoły przebiegła w miłej i sympatycznej  atmosferze. Zaproszeni goście podziwiali nowy obiekt szkolny, odpowiednio wyposażone sale lekcyjne oraz nową halę sportową.

Angelika Losik