We wtorek 17 marca szkoła w Bojanie zazieleniła się. Od maluszków w zerówkach, aż po szóstoklasistów wszyscy tego dnia mieli na sobie coś zielonego. Uczniowie IV-VI już od 2 tygodni szykowali odpowiednie stroje, a na lekcjach techniki przygotowali specjalne nakrycia głowy.

Skąd się wzięły te zielone ludki w szkole? Z Irlandii? Nie, z Bojana! Nasza szkoła w tym roku również obchodziła Dzień św. Patryka – patrona Irlandii.

Nauczyciele języka angielskiego, mając na uwadze rozwój uczniów w zakresie wiedzy o krajach angielskojęzycznych, oraz ksiądz Piotr zadbali o to, żeby uczniowie mieli szansę zapoznać się z sylwetką Świętego oraz z tradycjami i legendami związanymi z tym dniem. W Dniu św. Patryka odbyły się kulturowe lekcje języka angielskiego w szkole podstawowej i gimnazjum. W tym dniu również zostały przeprowadzone konkursy: konkurs na najbardziej zieloną klasę, quiz wiedzy o św. Patryku i Irlandii oraz zielony pokaz mody. W zmaganiach konkursowych największą liczbę punktów uzyskała klasa VA, która w nagrodę może wybrać sobie jeden „Dzień szczęśliwego numerka” dla całej klasy.
Po konkursowych emocjach okazało się, że Dzień Koloru Zielonego oznacza również „zielony” obiad w szkolnej stołówce. W menu znalazła się bowiem zupa ogórkowa, brokuły, sos szpinakowy, oraz zielona galaretka na deser. Pyyycha!

Gratulując zwycięstwa klasie VA dziękujemy wszystkim uczniom, którzy zaangażowali się w obchody tego święta w naszej szkole i już czekamy na przyszły rok.

Będzie jeszcze bardziej zielono!

Samorząd Uczniowski SP