W grudniu i styczniu odbyły się zawody rangi powiatowej w sportach siłowych w Gdyni, do których przystąpili uczniowie z Gimnazjum im. R.Schumana w Bojanie. W grudniowych Mistrzostwa Szkół Gimnazjalnych i Średnich w Siłowaniu na Rękę, które rozgrywały się w Zespole Szkół Chłodniczych, nasza drużyna z Bojana zdobyła puchar za I miejsce w punktacji zespołowej oraz cztery indywidualne medale. Zawody rozgrywane są na profesjonalnych stołach, sędziują profesjonalni sędziowie. 

Wyniki:

I miejsce Justyna Kulesza złoty medal – klasy trzecie gimnazjum
I miejsce Mikołaj Szarek złoty medal – klasy trzecie gimnazjum
III miejsce Maksymilian Klawon brązowy medal – klasy trzecie gimnazjum
I miejsce Szymon Nurnberg  złoty medal –  klasy drugie gimnazjum
V miejsce Mateusz Machura – klasy drugie gimnazjum
VI miejsce Martyna Liebon – klasy pierwsze gimnazjum

W styczniu w Zespole Szkół Rzemiosła i Handlu w Gdyni odbyły się Mistrzostwa w wyciskaniu sztangi leżąc. Startowali uczniowie gimnazjum i szkół średnich. Konkurencje obejmowały wyciskanie sztangi leżąc na ławeczce oraz dwubój siłowy, martwy ciąg i wyciskanie sztangi leżąc.

Nasze Gimnazjum w Bojanie od wielu lat uczestniczy w tych zawodach osiągając sukcesy , zdobywając puchary, medale , dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Uzyskany wynik przelicza się według tabel Kalkulatora Wilksa – wyciśnięty ciężar do masy ciała. Gimnazjum w Bojanie wygrało punktację drużynową i zdobyło trzy medale.

Wyniki: 

Agata Jasińska   złoty medal 37,5 kg
Maksymilian Klawon srebrny medal 87,5 kg
Sebastian Jagielski    brązowy medal 80,0 kg
Szymon Nurnberg 55 kg.

Jako wieloletni opiekun, trener oraz organizator zawodów szkolnych zapraszam wszystkich utalentowanych, silnych, młodych uczniów do treningów w dwóch gdyńskich klubach sportów siłowych: Złoty Tur Gdynia Siłowanie na Rękę oraz Flota Gdynia Ciężary i Trójbój Siłowy

Wszystkim serdecznie gratuluję.

Krzysztof Białas