5 grudnia 2014 Samorząd Uczniowski SP zorganizował Mikołajki.

Tego dnia Święty Mikołaj odwiedził najmłodszych uczniów naszej szkoły i poczęstował ich cukierkami.

Przypomniał o konieczności wyczyszczenia butów po powrocie ze szkoły i zapowiedział, że w nocy odwiedzi grzeczne dzieci w ich domach.

Odwiedziny wywołały wiele emocji i sprawiły, że przez cały dzień na twarzach dzieci gościły uśmiechy – Dziękujemy Ci Święty Mikołaju, że odwiedziłeś naszą szkołę  😀

W tym samym czasie klasy IV-VI oglądały „Bzdurobajkę” zaprezentowaną przez Szkolne Koło Teatralne. Doskonałe kreacje aktorskie i wyjątkowe dialogi wprowadziły wszystkich w nastrój zabawy.

Po przerwie, przy ogromnym wsparciu dopingujących koleżanek i kolegów, reprezentacje klas zmierzyły się w Mikołajkowym Turnieju.

Wiedza o Świętym Mikołaju, matematyka, muzyka, zajęcia techniczne i decydujący o ostatecznej punktacji rzut (papierową) kulą śniegową do celu, wywołały ogromne emocje. Przy liczeniu kul publiczność nie mogła usiedzieć na miejscach. Uczniowie na stojąco pilnowali, żeby Pan Karol, który prowadził Turniej w duchu sportowej rywalizacji, nie pomylił się w rachunkach

Po podliczeniu punktów uzyskanych we wszystkich konkurencjach, zwyciężyła klasa 6 b.

I to im przypadła w udziale wspaniała nagroda, którą jest…„Dzień szczęśliwych numerków”. Oznacza to, że uczniowie klasy 6B mogą wybrać dowolny dzień w roku szkolnym, w którym wszystkich uczniów ich klasy obowiązywać będzie Regulamin Szczęśliwego Numerka.

GRATULACJE!

K. Czerniejewska