ślubowanie-czapkaUczniowie klas pierwszych przygotowywali się do tej uroczystośc od początku roku szkolnego. Uczyli się dzielnie tekstów wierszy, piosenek, wytrwale ćwiczyli podczas prób.

Dnia 7 października 2014r.  od samego rana panowała świąteczna atmosfera w Szkole Podstawowej  w Bojanie. Uczniowie klasy Ia, Ib, Ic ubrani w świąteczne stroje galowe, przepiękna dekoracja korytarza szkolnego, przygotowany sprzęt nagłaśniający – to wszystko po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście.

Wreszcie nadszedł moment rozpoczęcia. Uczniowie klas IV i V powitali gorąco rodziców, nauczycieli,  a szczególnie serdecznie klasy pierwsze, którym                 "oddali  głos”.  W odświętnych strojach, w kolorowych biretach na głowach pierwszacy błysnęli talentem, wkraczając  na szkolny korytarz w rytmie poloneza. Pięknie zaśpiewane piosenki, wyrecytowane wiersze,  przyjaźń i koleżeństwo w grupie rówieśniczej to dowód, że dzieci są gotowe do sumiennej pracy w szkole. Po zakończonej części artystycznej uczennica klasy Ic  w imieniu wszystkich koleżanek i kolegów  zwróciła się do Pani Dyrektor o przyjęcie wszystkich pierwszaków do grona społeczności szkolnej.

W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem flagowym pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. "Pasuję Cię na ucznia" – mówiła Pani Dyrektor, dotykając ołówkiem – jak czarodziejską różdżką ramion swoich podopiecznych, a wychowawcy wręczyli swoim pierwszakom pamiątkowe dyplomy. Na koniec uroczystości uczniowie z piosenką na ustach „Ślubujemy” rozeszli się klasami do swoich sal.

Również rodzice pamiętali o święcie swoich dzieci. Przybyli w licznym gronie, przystroili przepięknie sale lekcyjne, zorganizowali "słodkie" przyjęcie, upominki  oraz wielką niespodziankę w formie teatrzyka, pt. „Wróbelek Elemelek”, przygotowanego przez grupę aktorów. Radości nie było końca.

Ten dzień na długo zostanie w pamięci wszystkim pierwszakom.

Beata Wiśniewska