Festiwal naukiBałtycki Festiwal Nauki jest imprezą popularno-naukową organizowaną od 2003 roku przez wyższe uczelnie województwa pomorskiego, instytuty naukowe Polskiej Akademii Nauk, instytuty branżowe oraz związane z nauką środowiska pozauczelniane.

Festiwal jest adresowany do szerokiego grona społeczeństwa Wybrzeża i regionu niezależnie od wykształcenia począwszy od przedszkola!

Celem Festiwalu jest upowszechnienie tematyki i osiągnięć prowadzonych badań naukowych oraz przybliżenie ich społeczeństwu w możliwie zrozumiałej, atrakcyjnej formie, rozwinięcie ciekawości świata i radości z jego poznawania.

 

Nauki ścisłe takie jak matematyka, fizyka, chemia  i informatyka to dziedziny nauki, które są uznawane za decydujące o innowacyjności w gospodarce. Przygotowanie młodzieży do podejmowania działań wykraczających poza szkolne programy nauczania pozwoli jej w przyszłości z sukcesem realizować wyzwania badawcze oraz nauczy efektywnej pracy zespołowej.

Chcąc wyjść naprzeciw dającym się zaobserwować zmianom na rynku pracy oraz stałemu zapotrzebowaniu na absolwentów szkół wyższych o profilach technicznych położyliśmy nacisk na rozwój młodzieży w dziedzinach matematyki, fizyki i chemii  już na etapie szkoły podstawowej i gimnazjum, w kierunkach zdefiniowanych jako najbardziej przyszłościowe. Dlatego też w tym roku szkolnym uczniowie klasy 6 b SP oraz klas I GIM wzięli udział w zajęciach prowadzonych na Politechnice Gdańskiej. Najpierw oglądaliśmy pokazy na Wydziale Fizyki oraz na Wydziale Chemii . Następnie podzieleni na mniejsze grupy uczniowie wzięli udział w pikniku naukowym pt. „Piknik z geodezją” na Wydziale geodezji i kartografii Politechniki Gdańskiej.

Zajęcia były wspaniale przygotowane, dlatego już dziś zapraszamy na XIII Bałtyki Festiwal Nauk.

Organizatorzy: Katarzyna Kalkowska, Katarzyna Kozłowska