Uczniowie klas 0 – III w dniach 21 – 23 maja przystąpili do największej imprezy sportu masowego w Polsce rozgrywanej w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich. Celem była aktywizacja ruchowa jak największej uczniów, szczególnie tych, którzy nie uprawiają sportu, nie ćwiczą codziennie i nie prowadzą aktywnego fizycznie trybu życia poza zajęciami w szkole.

W środę 21 maja uczestnicy biegów przełajowych spotkali się przed szkołą. Trasa, która została wyznaczona wiodła przez osiedle i las. Poziom biegów był zróżnicowany, większość trasy wiodła lasem. Uczestnicy biegów przełajowych zostali podzieleni na mniejsze grupy, mogli oni podziwiać walory turystyczne i krajobrazowe wsi Bojano. W biegach przełajowych z klas 0 – III wzięło udział 157 uczniów.

 

W czwartek 22 maja dla dzieci został przeprowadzony turniej sportowo – rekreacyjny, który odbył się w szkole i w lesie ze względu na pogodę. W turnieju rywalizowało między sobą  154 dzieci, które zostały podzielone na cztery grupy wiekowe, gdzie rywalizowały między sobą w następujących konkurencjach: skok w worku, rzut piłką do celu (koszykową, ręczną), rzut woreczkiem do celu, tor przeszkód w szkole i w lesie, kopnięcie do celu, pchnięcie piłką przy pomocy kija do unihokeja.

W piątek 22 maja grupa 14 uczniów z wychowawcą wybrała się po leśnych ścieżkach na spacer z kijkami, nornic walking. Na początku spotkania, była omówiona technika chodzenia i przeprowadzono małą rozgrzewkę. Celem tych zajęć było rozpowszechnienie nowej formy aktywnego spędzania czasu wolnego wśród uczniów. Nordic Walkingwikipedia to sport, który polega na marszu ze specjalnie przystosowanymi kijami. Uczniowie poznawali oraz doskonalili technikę prawidłowego poruszania się o kijach. Spacer ten przekonał dzieci, że nordic walking to sport dla wszystkich bez względu na wiek.

Monika Rzepka