flaga-uk English is Easy  – to nazwa konkursu, którego już kolejna, szósta edycja miała miejsce 22 maja bieżącego roku w Zespole Szkół w Bojanie. Do współzawodnictwa przystąpili uczniowie pod opieką swoich nauczycieli z pięciu miejscowości  naszej gminy (Bojano, Szemud, Jeleńska Huta, Kielno, Koleczkowo). W grupie wiekowej klas I szkoły podstawowej wygrał Maciej Pazik ze Szkoły Podstawowej w Bojanie. W kategorii klas II-III zwycięzcą okazał się Jakub Kukułowicz  ze Szkoły Podstawowej w Szemudzie. W klasach IV-VI palma pierwszeństwa przypadła Liwii Padowskiej ze Szkoły Podstawowej w Bojanie. Wśród gimnazjalistów najlepszą lingwistką została Zuzanna Kozłowska reprezentująca Gimnazjum w Szemudzie.

 

Zwycięzcy konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody. W tym miejscu należą się najserdeczniejsze podziękowania Gminie Szemud oraz wydawnictwom językowym, takim jak Pearson, Express Publishing, Oxford, Cambridge, którzy znacząco przyczynili się do uatrakcyjnienia zmagań językowych i kultywowania języka angielskiego w naszej szkole. Dla uczestników, którzy nie zajęli miejsca na podium, na otarcie łez,  przygotowaliśmy nagrody pocieszenia.

English is Easy oprócz swoich niewątpliwych walorów edukacyjnych może się poszczycić również tym, że potrafi bawić i to bawić w sposób mądry.  Koncert na scenie naszej szkoły był atrakcją dla tych, którzy lubią piosenkę angielskojęzyczną oraz obcowanie z tym językiem.

Pielęgnowanie znajomości języków obcych i edukacja mająca wśród swoich priorytetów wykształcenie młodzieży sprawnie się nimi posługującej – to wymogi i wyzwania współczesnego świata, coraz bardziej otwartego i pozbawionego granic. Dzieci i młodzież w ten sposób kształcone będą się mogły w tym świecie swobodnie poruszać, dobrze orientować, pracować, samorealizować i spełniać swoje marzenia.

Mariusz Stubiński