8 maja 2014 roku uczniowie klas gimnazjalnych: Ia, IIb, IIIa oraz IIIb wzięli udział w warsztatach chemicznych, realizowanych w ramach projektu EDUAR współfinansowanym ze środków Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Uczniowie zostali podzieleni na trzy grupy. Każda z nich uczestniczyła w zajęciach z tego samego zakresu tematycznego lecz z zastosowaniem różnych narzędzi dydaktycznych. Były to zajęcia z multimediami, zajęcia z doświadczeniami w AR oraz zajęcia z eksperymentami.

Największy entuzjazm wśród uczniów wzbudziły eksperymenty – każdy mógł samodzielnie wykonać proste doświadczenie, używając profesjonalnego sprzętu laboratoryjnego. Zajęcia multimedialne były bardzo ciekawe, gra chemiczna do eksperymentowania w rzeczywistości wzbogaconej to nowość, a uczniowie naszej szkoły jako jedni z pierwszych mieli możliwość jej użytkowania.

Dziękujemy pracownikom firmy Smart_Lab za innowacyjne przeprowadzenie lekcji chemii i z niecierpliwością czekamy na kolejne zajęcia w przyszłym roku szkolnym.

Katarzyna Kozłowska