3 kwietnia 2014 roku Zespół Szkół w Bojanie zamienił się na chwilę w prawdziwy teatr. W związku z Międzynarodowym Dniem Teatru uczniowie pod kierunkiem polonistek: p. M. Matysek i M. Foigt przygotowali akademię.

Uroczystość rozpoczęła się od projekcji prezentacji multimedialnej, która ukazywała rozwój teatru na przestrzeni wieków oraz najważniejsze pojęcia związane z teatrem.

Kolejnym punktem był występ koła teatralnego szkoły podstawowej pt. „Teatrzyk Zielona Gęś” na podstawie miniatur dramatycznych Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Młodzi aktorzy zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie oraz zarazili publiczność dużą dawką śmiechu. Uznaniem cieszyła się scenografia orazgra aktorska.

Na sam koniec wystąpili uczniowie gimnazjum, którzy ukazali sztukę pt. „Perfekcyjne rewolucje” nawiązującą do dwóch programów telewizyjnych: Perfekcyjna Pani Domu oraz Kuchenne rewolucje. Młodzież w żartobliwy sposób poddała krytyce zmagania dwóch rodzin, starających się o koronę Perfekcyjnej Pani Domu. Perfekcyjna oraz M. Gessler podbiły serca publiczności za co zostały nagrodzone gromkimi brawami.

Przedstawienie było bardzo udane i spotkało się z dużym aplauzem ze strony widzów.Mamy nadzieję, że za rok obchody Międzynarodowego Dnia teatru będą równie udane!

Monika Foigt