DBI2014W lutym 2014r. w ramach DBI zrealizowaliśmy działania pod hasłem „Razem tworzymy lepszy Internet”. Polska po raz dziesiąty obchodzi Dzień Bezpiecznego Internetu. Nasza szkoła pierwsze zajęcia zrealizowała w 2008r.

Każdy internauta może przyczynić się do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym i pozytywnym. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta. Dlatego w klasach odbyły się warsztaty na temat bezpieczeństwa w sieci.

Aby dotrzeć do każdego ucznia nauczyciele informatyki w lutym przeprowadzili lekcje według scenariuszy i materiałów edukacyjnych programu „Dziecko w Sieci”.

– W klasach I szkoły podstawowej przeprowadzone zostały lekcje na podstawie scenariusza „Przygody Plika i Foldera w Sieci”.

– W klasach I-III został zrealizowany temat na bazie scenariusza i kreskówek „Owce w sieci”.

– W klasach V i I-III  gimnazjum  sięgnęliśmy do scenariusza „Lekcja bezpieczeństwa” oraz filmów zawierających opowieści młodzieży o różnego typu problemach w sieci.

– W klasach IV i VI szkoły podstawowej zrealizowane zostały zagadnienia o bezpieczeństwie na podstawie scenariusza i filmów „Sieciaki”.

Na stronie internetowej naszej szkoły (http://www.spbojano.pl/) ukazał się baner, który kieruje odwiedzjących na stronę  http://www.saferinternet.pl.

Dzieci klasy IIIa wykonały kolorowanki na temat netykiety.  Powstała także gazetka  na holu w szkole podstawowej  i gimnazjum. Nasza inicjatywa została zgłoszona do konkursu na stronie www.dbi.pl.

Gabriela Szczodrowska