28 marca 2014 r. w ramach Dnia Otwartego gościliśmy w naszym gimnazjum uczniów klas szóstych ze szkół podstawowych: w Koleczkowie i w Bojanie. Spotkanie przybrało formę mini – pikniku naukowego.

Tradycyjnie spotkanie rozpoczęła pani dyrektor Danuta Hefta, która serdecznie powitała gości, następnie uczniowie gimnazjum zaprezentowali w formie skeczu i prezentacji multimedialnej ofertę szkoły. Uwieńczeniem części oficjalnej Dnia Otwartego była projekcja filmu przygotowanego przez Samorząd Uczniowski, w którym udział wzięli sami uczniowie naszego gimnazjum. Integralnym punktem programu było zwiedzanie nowoczesnego obiektu szkolnego.

Przyszli pierwszoklasiści mieli okazję uczestniczyć w różnorodnych zajęciach przygotowanych przez gimnazjalistów pod opieką nauczycieli. Uczniowie zobaczyli ciekawe doświadczenia chemiczne i fizyczne, wzięli udział w lekcjach pokazowych języka niemieckiego i historii oraz świetnie się bawili na warsztatach psychologicznych. Spotkanie zakończyło się występem szkolnego koła teatralnego.

Na twarzach naszych Gości zaobserwowaliśmy zainteresowanie, ciekawość, zadowolenie, a co najważniejsze – uśmiech! Liczymy na ponowne spotkanie ze wszystkimi we wrześniu i już dziś mówimy: DO ZOBACZENIA!

Katarzyna Kolka