Dnia 27.02.2014 r. odbył się Szkolny Konkurs Poezji i Prozy Polskiej dla klas I-III szkoły podstawowej w Zespole Szkół w Bojanie.

W lutym uczniowie wszystkich klas przygotowywali się do konkursu klasowego. Wychowawcy wytypowali najlepszych uczniów do konkursu szkolnego. Uczniowie najczęściej wybierali wiersze Jana Brzechwy, Agnieszki Frączek, Zdzisława Szczepaniaka, Agaty Strzałkowskiej, Danuty Wawiłow i Doroty Gellner.

Uczestnicy konkursu pięknie recytowali wybrane utwory. Komisja brała pod uwagę dobór repertuaru, kulturę mowy, interpretację tekstu oraz ogólny wyraz artystyczny. Zwycięzcą konkursu został uczeń klasy I b Karol Paradowski, recytując utwór „Zima” Zdzisława Szczepaniaka. II miejsce uzyskał Tomasz Wiśniewski uczeń klasy III a, który zaprezentował wiersz ”Jak tu ciemno” Doroty Wawiłow. III miejsce zajął Maciej Pazik uczeń klasy I a. Recytował on wiersz pt. „Burza” Agaty Strzałkowskiej. Karol i Tomek zakwalifikowali się do Gminnego Konkursu Recytatorskiego w  Szemudzie. Uczestnicy konkursu otrzymali brawa oraz pamiątkowe dyplomy. Wszystkim uczniom i ich rodzicom gratulujemy! Do zobaczenia za rok!

Gminny Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy w Szemudzie odbył się 7 marca 2014r. Tomasz Wiśniewski z III a uzyskał II miejsce, a wyróżnienie Karol Paradowski z I b. Tomasz zakwalifikował się do udziału w rejonowym konkursie w Wejherowie. Życzymy powodzenia.

Gabriela Szczodrowska