Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież w tym miesiącu obchodzimy święto naszych kochanych Babć i Dziadków. W Zespole Szkół w Bojanie organizowanie uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka  jest tradycją na stałe wpisaną w życie szkoły. To święto jest niezwykłym dniem zwłaszcza dla dzieci. To dzień pełen uśmiechów i radości.

 

15 stycznia w szkole odbyła się ta wspaniała impreza. Na wstępie wicedyrektor Agnieszka Myszk przywitała wszystkich gości ciepłymi słowami, którzy na tę uroczystość zostali zaproszeni przez dzieci. Następnie Weronika Dąbek i Olivier Falba, uczniowie klasy IIb, również  przywitali wszystkich gości. Dzieci wraz ze swoimi wychowawcami przygotowały piękny program artystyczny. W większości były to wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe, związane tematycznie z tymże świętem. Oprócz montażu słowno – muzycznego, szanowni goście obejrzeli także pokazy taneczne w wykonaniu swoich wnuczek i wnuczków. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych.

Frekwencja jak co roku dopisała. Uczniowie przygotowali poczęstunek w postaci ciastek i cukierków. Następnie obdarowały swoich ukochanych gości upominkami, przygotowanymi własnoręcznie. Były to między innymi piękne laurki z życzeniami, cudowne kwiatki, medale dla dziadków i babć, krawaty. Spotkanie upłynęło w miłej oraz serdecznej atmosferze. Dzieci, poprzez wiersze, piosenki i tańce, mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom, swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie.